Алуминиум агол Профил Кина Кујна Кабинетот

Краток опис:

Quick Details Place of Origin: Guangdong, China (Mainland) Grade: 6000 Series Temper: T3-T8 Application: Door & Window Shape: Square Alloy Or Not: Is Alloy Model Number: MD914 Brand Name: Kure Color: Silver Surface treatment: Silver Anodized Material: Anodized Aluminum Extrusion Length: Custom Length Machining: Bending Type: OEM Aluminum Extrusions Profiles Product: Sliding Door Frame Certification: ISO9001 Surface: White Anodized Processing: Extrution Packaging & Delivery Packag...


 • ФОБ Цена: US $0.5 - 9,999 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 100 Set/Sets
 • Набавка Способност: 10000 Set/Sets per Month
 • Порт: Guangzhou, shanghai and any port in China
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Основни детали

  • Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)
  • Одделение: 6000 серија
  • Темперамент: T3-T8
  • Примена: врата и прозорец
  • Облик: Плоштад
  • Легура или не: Дали летајќи
  • Број на моделот: MD914
  • Името на брендот: Kure
  • боја: Сребрена
  • Површинска обработка: Сребрена елоксирани
  • Материјал: елоксирани алуминиумски истиснување
  • Должина: Прилагодено должина
  • Обработка: Свиткување
  • Тип: ОЕМ алуминиум extrusions профили
  • На производот: лизгачка врата рамка
  • Сертификација: ISO9001
  • Површина: Бела елоксирани
  • Обработка: Extrution

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: Алуминиум агол Профил Кина Кујна Кабинетот

  Алуминиум агол Профил Кина Кујна Кабинетот

  Поврзани производи

  M981D TM012 TM327 апликација
  M939 M921 M906 апликација
  DW018A DW1001 DW03D апликација
  F611D F654S F658BS апликација
  MD909 MD910 MD914 апликација
  Име на предметот алуминиум кујнски кабинет рамка / алуминиумски рамки кабинетот на врата / алуминиумски профили за кујнски плакар
  материјал одделение 6000 серија легура
  темперамент T5-T6
  технологија алуминиум истиснување
  Површински третман Мелница заврши, Елоксирање, прав обложен, sandblasting, електрофореза итн
  боја Сребрено бела, црна, златна, шампањ, темно бронза или според вашите барања
  Нормална дебелина Анодизирање  8-12 микро
  Нормална дебелина моќ премачкување 60-100 микро
  облик Квадрат, круг, рамни, или во согласност со цртежи на клиентите
  должина Стандардна должина на извозот изнесува 5,8 милиони,   Анодизирање 6,5 метри во повеќето, Мил заврши 1 3 метри во повеќето 
  длабока обработка сечење, дупчење, дупчење, виткање итн
  2D и 3D дизајн 1: 4 Дизајнери во дизајн и развој оддел

  2: Auto CAD, 3D, AI, SLD, PRT. IGS, PDF, JPEG, итн

  Инженерство и инструментално 1: 8 инженери во Калап продавница.

  2: Користете екструдер висок тонажа, Жица EDM, ЦПУ, Машини за дупчење и др

  контрола на квалитет 1.ISO одобрени.

  2.Inspection на сајтот.

  3.Inspection пред превозот.

  4.Testing машина.

  пакување детали 1.EP хартија во внатрешноста за секој профил посебен потоа занает хартија надвор 2.EP хартија во внатрешноста за секој профил посебен потоа картон хартија потоа палети

  3. смалуваат филм

  4.wooden картон

  испорака 15-25days по добивањето на одредување на плаќање

  Пакување и испорака

   

  Catagories

     01.Hinge
  02.Drawer слајд
  03.Reverse фитинзи врата
  04.Open и блиски хардвер
  05.Furniture и кабинетот рачка
  06.Shelf менгеме
  07.Furniture нога и тркала
  08.Kitchen фитинзи
  09.Connecting фитинзи
  10.Room фитинзи врата
  11.Office фитинзи
  12.Bedroom фитинзи

  Информации за претпријатието

   

  Најчесто поставувани прашања

   

  трговија за осигурување

  Обезбедување на услуги за трговија од Alibaba.com

  Место цел преку интернет и да платат до одредената банкарска сметка да се добие целосна заштита. 100% заштита количина на производот 100% заштита испорака на време 100% плаќање заштита за вашиот покриени износ

  Купи со доверба Онлајн

  Кликни на врската за детални чекори:  Како да поставите цел преку услуги за трговија за осигурување ?


 • Претходно:
 • Следно:
 • Испратете ја вашата порака:

  Испраќам барање сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  Испраќам барање сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Испраќам барање сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа